Wacław Wantuch. Akt. Obrazy i Rysunki

Sobota, 23 kwiecień 2022 - piątek, 3 czerwiec 2022

Wystawy

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Armii Krajowej 13
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta, Galeria Sztuki Współczesnej im. A. J. Ściesińskich w Kołobrzegu oraz Agencja Zegart i Galeria Sztuki SPOT\W zapraszają na otwarcie wystawy: Wacław Wantuch. Akt. Obrazy i Rysunki.

23 kwietnia 2022 (sobota), godz.18:00 w GSW (prawe skrzydło Ratusza) ul. Armii Krajowej 12.

Wacław Wantuch

Wystawa Akt. Obrazy i Rysunki  to dowód, iż dla Wacława Wantucha krągłości i łuki w kobiecej nagości nadal stanowią obiekt fascynacji i nieustającej inspiracji, zamienianej w pasję do pracy rysunkowej i malarskiej. Nie uciekając od oczywistego kontekstu erotycznego swoich prac, tworzy je tak, aby były gloryfikacją kobiecego ciała, przy którym ciało mężczyzny wydaje się być "ciosane siekierą”.

Wacław Wantuch (ur. 1965 w Tuchowie) - artysta fotografik i pisarz, pracujący w Krakowie. Tworzy przede wszystkim akty kobiece. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor książki „Kamień wawelski?” (Castor, Kraków, 1992) i albumów fotograficznych. Wystawiał w kraju i za granicą. Znakiem rozpoznawczym jego aktów są zaskakujące ujęcia. Jego prace wystawiano na ponad 70 wystawach indywidualnych w Polsce, znajdują się także w kolekcjach prywatnych i muzeach. W Kołobrzegu były prezentowane w Regionalnym Centrum Kultury w latach  2011 i 2018.

SPOTW Zegart