Wystawa "Na granicy światów" Karol Bąk - malarstwo, Sylwester Chłodziński - rzeźba

Czwartek, 21 lipiec 2022 - piątek, 9 wrzesień 2022

Wystawy

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Armii Krajowej 12
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają na wystawę  "Na granicy światów" Karol Bąk - malarstwo, Sylwester Chłodziński - rzeźba.

Wernisaż: 21 lipca 2022 r. godz. 18:00.

Sylwester Chłodziński - urodzony 11 listopada 1965 roku w Częstochowie. Żyje i pracuje w Luboniu. Dyplom czeladniczy z rzeźby w drewnie uzyskał w pracowni Mistrza Rzemiosł Artystycznych Stanisława Kijeńskiego. Tworzy w drewnie, marmurze, brązie, ceramice, stali, żywicy, styropianie, lodzie, gipsie, wosku. Brał udział w realizacjach pomników miejskich, scenografii teatralnych, renowacji ołtarzy, murali. Uczestnik wielu plenerów i wystaw krajowych i zagranicznych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce jak i za granicą.


Karol Bąk - polski malarz, rysownik, grafik. Urodzony w 1961 r. W Kole. Ukończył Liceum Plastyczne i ASP w Poznaniu. Po studiach parał się grafiką (miedziorytem) i rysunkiem, projektowaniem graficznym, freskiem, plakatem, ilustracją książek, wystawiennictwem wnętrz oraz reklamą. Od 2000 r. skupił się całkowicie na uprawianiu malarstwa sztalugowego i rysunku. Laureat kilkunastu nagród, odznaczony -”Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez MKiDN w 2018 r. Uczestniczy w plenerach artystycznych, wystawach indywidualnych i zbiorowych, współpracuje z galeriami w kraju i na świecie. Jego prace można obejrzeć w muzeach, salonach wystawienniczych i zbiorach prywatnych.

  • www.karolbak.com
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.