Wystawa Stowarzyszenia Artystów Grupa Kołobrzeg

Czwartek, 8 luty 2024 - piątek, 15 marzec 2024

Wystawy

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej
Armii Krajowej 12
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury, Galeria Sztuki Współczesnej im. A.J. Ściesińskich w Kołobrzegu zaprasza na wystawę Stowarzyszenia Artystów Grupa Kołobrzeg.

  • GSW, ul. Armii Krajowej 12.

Na wystawie prezentowane są prace kilkunastu członków stowarzyszenia (malarstwo, rysunek, fotografie).

Twórcy Stowarzyszenia Artystów - Grupa Kołobrzeg przez ponad osiemnaście minionych lat, na dobre wpisali się w pejzaż społeczności Kołobrzegu. Działalność tej grupy stale się rozwija i owocuje wynikami prezentacji zarówno w latach minionych jak i w czasie obecnym.

Twórcy Stowarzyszenia Artystów - Grupa Kołobrzeg przez ponad osiemnaście minionych lat, na dobre wpisali się w pejzaż społeczności Kołobrzegu. Działalność tej grupy stale się rozwija i owocuje wynikami prezentacji zarówno w latach minionych jak i w czasie obecnym. W sposób nieunikniony odchodzą do „Pracowni Stwórcy” śp. koleżanki i koledzy a przybywają nowi członkowie. Dla niektórych przynależność do stowarzyszenia była pewnym epizodem w życiu. Wszyscy stanowili lub stanowią wspólnotę twórczą, która na mapie kulturalnej Kołobrzegu, wpisała się oryginalnością, indywidualnością i niepowtarzalnym bogactwem formalnym uprawianych dziedzin sztuki. Spotykamy się po raz kolejny, przy okazji prezentacji prac osób skupionych w Stowarzyszeniu Artystów - Grupa Kołobrzeg i życzę koleżankom i kolegom nieustających inspiracji i weny twórczej, a publiczności jak też miłośnikom sztuki dużo satysfakcji i miłych przeżyć estetycznych.

Dariusz Kaleta 


Wśród wrażeń i refleksji podczas przygotowywania obecnej prezentacji w Dziale Wystawienniczym Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich w sposób oczywisty zapisane są w pamięci uczestników sylwetki osób nieobecnych. Istniejące od roku 2003 po czas obecny Stowarzyszenie Artystów - Grupa Kołobrzeg skupiało w swojej działalności i prezentacjach wystawienniczych osoby, których twórczość artystyczna jest i była obecna w latach poprzednich, wnosząc swój ślad wrażliwości, stylistyki i wypowiedzi w plastycznych dziedzinach, w obszarze kultury i sztuki, jak też szerszym kontekście czasu.

Byli członkowie: Śp. Ludwig Becker, Śp. Helena Bürkner, Śp. Maria Róża Kobarska, Śp. Wanda Helena Towarek, Śp. Wiesław Wawrzyszko, Joanna Bobkowska, Anna Drozd, Mirella Iwanicka, Krystyna Kmieciak, Tomasz Kolasa, Dominik Kubicki, Andrzej Majchrzak, Hanna Mazur - Tężycka, Dariusz Mazur, Andrzej Rafiński, Krzysztof Ramocki, Iwona Rymaszewska, Janusz Tężycki, Dorota Stelmaszczyk, Beata Wachecka, Dorota Waligóra, Andrzej Wietrzyński.

Obecni członkowie: Wojciech Dopierała, Renata Fenn, Zygmunt Jasnoch, Dariusz Kaleta, Wanda Irena Koźmińska, Maria Kożurno, Danuta Król, Helena Leźnicka, Marian Łukaszewicz, Aleksandra Łojek - Szymanowska, Mirosław Nowosza, Łukasz Ogrodowczyk, Kazimierz Ratajczyk, Adriana Rękas, Bożena Sawicka, Iwona Sawicka, Wiesław Stępień, Elżbieta Waszczuk, Romuald Wiśniewski, Mirosława Zimecka - Szerląg.